yorika@centrum.cz  

Nekrmte kočky mlékem. Neumí ho strávit!


                                             Fakt, že kočka pije mléko, je obrovská fáma


Jedna  veliká mýlka a fáma, která koluje už po staletí po světě, a přitom je to veliká chyba! A sice přesvědčení, že kočky pijí mléko.Už od malého dítěte jsou lidé masírováni obrázky spokojených kočiček pijících mlíčko, je to jako s ježky, kteří si údajně nosí na svém pichlavém hřbetu napíchaná jablíčka a hruštičky. Jenže ježkům nikdo neubližuje tím, že by jim ovoce podstrkoval, kočkám naopak mléko mnozí dávají, a tím jim velmi škodí, aniž by o tom věděli!

Většina majitelů koček předpokládám přečetla nějakou knížku o tom, jak se o kočky správně starat, takže ví, že kočkám bohatě stačí granule a voda, sem tam nějaké to vajíčko nebo rybička. A v žádném případě žádné mléko! Ale mnozí neznalci, když vidí kočičku, hned jí nalijí trochu mlíčka, což jim vůbec neprospívá!

Kočky totiž nemají enzymy, které by byly schopny zpracovat laktózu, která v mléce je. Pokud se mlékem živí, mají velmi řídkou a nezdravou stolici, neboť nejsou schopny mléko strávit. Proto to vykřičte do světa, aby nikdo mickám nedával klasické mléko! Kočky stráví mléko kyselé nebo jogurty, obyčejné mléko nikoliv. Dobře si to všichni, kdo jste to dosud nevěděli, zapamatujte. Děkuji.

                                                                         zpět